K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oświetlą ścieżkę

0

Niedawno oddany do użytku ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Bohaterów Westerplatte w kierunku Głobina będzie miał oświetlenie. Do końca tego roku wzdłuż trasy mają pojawić się latarnie.

Rowerowy ciąg komunikacyjny do Głobina doczeka się oświetlenia. Inwestycję oddano mieszkańcom jesienią tego roku. W zamyśle miała poprawić bezpieczeństwo podróżnych dojeżdżających do zakładów położonych w strefie ekonomicznej, jednak bez zapewnienia oświetlenia cel zrealizowano jedynie połowicznie. Teraz ścieżką będzie można poruszać się o każdej porze. Do końca roku wzdłuż trasy pojawią się latarnie.

Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska, poruszył podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na temat rowerowego przesmyku, sprawę dokumentacji całego przedsięwzięcia.

Pojawiały się w prasie informacje, że ścieżka zaplanowana była na dużo większe zadania, a potem je poograniczaliśmy. Było odwrotnie: od ścieżki się zaczęło. Kiedy podpisywaliśmy porozumienie z gminą wiejską Słupsk, w zamian za nasze partnerstwo, kiedy gmina starała się o pieniądze ze schetynówek na ulicę miejską w Siemianicach, symetrycznie w wypadku trasy do Głobina partycypowała ona z nami w kosztach. Projekt oszacowany był na milion złotych i dotyczył tylko ścieżki rowerowej. Aby w przyszłości można było jednak dobudować ciąg pieszy wraz z parkingami i oświetleniem, to projekt od razu powstał na całość – poinformował wiceprezydent Biernacki.

Obecnie oszczędności poprzetargowe pozwoliły na podjęcie kolejnych prac infrastrukturalnych w ramach oddanej niedawno do użytku ścieżki. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Słupszczanie na ciąg rowerowy do Głobina musieli czekać cztery lata dłużej niż mieszkańcy gminy Słupsk. Ościenny samorząd swoją część inwestycji zakończył w 2013 roku.

(opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.