K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podróbki w sieci

0

Podrobioną odzież, obuwie i perfumy należące do 26-letniego słupszczanina zabezpieczyli policjanci. Wstępna wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Słupscy policjanci w wydziału do walki z przestępczością gospodarczą odnotowali kolejny sukces. Działania operacyjne pozwoliły im ustalić, że z terenu Słupska sprzedawane są drogą internetową podróbki wyrobów znanych światowych marek. Te ustalenia doprowadziły mundurowych do mieszkania 26-letniego słupszczanina.

Jak informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku, W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli spodnie, koszulki, kilkadziesiąt par obuwia, torebki i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Rzeczy te przy dokładnym przyjrzeniu się, swoim wykonaniem i jakością znacznie odbiegają od oryginałów. Zabezpieczony przez policjantów towar będzie stanowił dowód w prowadzonym postępowaniu.

Właściciel tych wyrobów może odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara grzywny i do dwóch lat więzienia.

(rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.