K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kobylnica Cup 2017

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbyła się pierwsza edycja turnieju piłkarskiego „Kobylnica Cup 2017”. Zwycięzcą turnieju zostali młodzi futboliści Stali Jezierzyce.

Nie jest tajemnicą, że jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych wśród dzieci jest piłka nożna. Z tą myślą Akademia Piłkarska Słupi Kobylnica zorganizowała turniej dla młodych futbolistów rocznika 2009 i młodszych. Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Kobylnica przystąpiły zespoły Futbolaki Słupsk, UKS Sparta Sycewice, Footbol Academy Słupsk, Fundacja Piłka w Bramce, Stal Jezierzyce, UKS Orliki Kończewo oraz po dwa zespoły Gryfa Słupsk i Akademii Piłkarskiej Słupia Kobylnica.

Jest to pierwsza edycja tego turnieju i na pewno będzie powtarzana w następnych latach – mówi Norbert Kazimierczak, trener AP Słupia Kobylnica. – Zaprosiliśmy w tym roku dziesięć drużyn. Nie tylko z naszej gminy, ale i z pobliskich. Są to przeważnie szkółki piłkarskie i akademie szkolące dzieci, które działają już od kilku lat. Turniejów dla szkółek nie ma zbyt dużo, stąd nasz pomysł na zorganizowanie takiej rywalizacji.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Grano dwa razy po 8 minut, a zmian dokonywano jak w hokeju. Trzeba przyznać, że każde z tych spotkań obfitowało w emocje a uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wolą walki.

Jeden z faworytów tego turnieju, Akademia Piłkarska Słupia Kobylnica, okazał się bardzo gościnny. Wprawdzie nie przegrał żadnego meczu, ale i nie zwyciężył przez co zajął tylko piąte miejsce.Najlepszym zespołem zostali podopieczni Dariusza Miecznikowskiego, piłkarze Stali Jezierzyce, którzy w meczu finałowym pokonali UKS Orliki Kończewo 1:0. W meczu o trzecie miejsce UKS Sparta Sycewice wygrała 3:0 z Gryfem Słupsk (pierwszy zespół). Miejsce szóste zajęła Szkółka Piłka w Bramce, która przegrała 1:2 z Akademią Piłkarską Słupia Kobylnica (pierwszy zespół). Na miejscu siódmym uplasował się drugi zespół Kobylnicy, który pokonał 4:0 drugą drużynę Gryfa Słupsk. W meczu o miejsce dziewiąte drużyna Futbolaki Słupsk wygrała 1:0 z zespołem Footbal Academy.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Stali Jezierzyce Kacper Lewanowski. Królem strzelców z sześcioma bramkami okazał się Michał Mothke z UKS-u Sparty Sycewice. Za najlepszego zawodnika turnieju trenerzy uczestniczących drużyn uznali Marcela Kowalewskiego z UKS-u Orliki Kończewo. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.