K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lekkoatletyczne talenty

0

Młodzi słupszczanie z klas 1-3 szkół podstawowych wzięli udział w kolejnej edycji akcji „lekkoatletyka dla każdego”. Celem tych zorganizowanych działań jest nie tylko upowszechnianie sportu wśród dzieci, ale też wyławianie lekkoatletycznych talentów.

Ponad trzysta dzieci uczestniczyło w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „lekkoatletyka dla każdego”. Do rywalizacji zaproszono uczniów szkół podstawowych ze Słupska i okolic. Chociaż akcja ma na celu przede wszystkim promocję sportu jako dobrą zabawę, to każdemu z obecnych marzyło się zwycięstwo.

Patronem całości jest Polski Związek Lekkiej Atletyki i on sprawuje nadzór merytoryczny, szkoleniowy nad akcją – informuje Tomasz Czubak, koordynator akcji. – Myślę, że z tych dzieci z klas jeden-trzy, które dzisiaj zaczynają, a później klas cztery-sześć i starszych może wyrośnie drugi Ziółkowski czy Lewandowski na 800 metrów. Obserwują coraz większą chęć dzieci, ale też większą świadomość rodziców, by zachęcać dzieci do zajęć ruchowych. Bardzo dobra robotę wykonuje Akademia Młodego Lekkoatlety. Zaczynamy z Bernadetą Kopeć pracę z dziećmi od trzeciego roku życia. Myślę, że jeżeli rodzice przekonają się do tej idei, to potrafią też przekonać swoje pociechy.

Wśród konkurencji, które znalazły się w programie zawodów były biegi sztafetowe oraz przez płotki. W ramach akcji prowadzone są też darmowe zajęcia na terenie Słupska i Ustki. Efekty tych treningów widać po wynikach osiąganych przez młodych adeptów lekkoatletyki. Grupa szkoleniowa z klas czwartych i piątych jest wiekowo przypisana do kategorii młodzika i – jak zaznacza Tomasz Czubak – powoli zaczynają się zawody na szczeblu ogólnopolskim.

W tę niedzielę byliśmy na zwodach ogólnopolskich, w których reprezentację województwa stanowiły w trzech czwartych dzieci ze Słupska. Mogę się pochwalić, że pomorskie wygrało wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z tego widać, że dzieci, które tu przychodzą są na dobrym poziomie, na dobnrej drodze, by później osiągać dobre wyniki – zapewnia T. Czubak.

Po zakończeniu zmagań nikt nie mógł czuć się przegranym. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, bo jak stara maksyma sportowa mówi, nie wygrana a udział jest najważniejszy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.