K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Projektowanie biblioteki

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku organizuje w najbliższą sobotę warsztaty architektoniczne dla czytelników i pracowników placówki. Chętni będą mogli zaprojektować przestrzeń Miejsca Animacji Kultury i Klubu Czarnego Krążka.

Już jutro (25 listopada) czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej będą mogli zadecydować o kierunku zmian w słupskiej książnicy. Biblioteka chce, aby każdy mógł mieć wpływ na kształtowanie nowej przestrzeni i liczy na kreatywne pomysły mieszkańców.

Najważniejsze jest to, żebyśmy od naszych czytelników otrzymali informację, jak zmieniać naszą bibliotekę, wnętrza biblioteki – mówi Piotr Michalak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Wszystko po to, by czuli się tutaj jak najlepiej, jak u siebie. Zaczynamy od pomieszczeń, które mają bardzo dobrą markę, do których ludzie przychodzą i lubią przychodzić, czyli od Klubu Czarnego Krążka i Miejsca Animacji Kultury. To już są dobre pomieszczenia, ale chcemy, żeby były jeszcze lepsze. Jeżeli się okaże, że zmiany zaproponowane przez mieszkańców, czytelników, uczestników warsztatów sprawią, że ludzie będą się czuli jeszcze lepiej, to – w miarę naszych możliwości finansowych, które nie są ogromne – postaramy się tak zmienić pomieszczenia biblioteki, by w każdym z nich można było czuć się dobrze.

Każdy z czytelników będzie mógł wziąć udział w tworzeniu projektu wnętrza budynku. To od uczestnika spotkania ma zależeć charakter przeprowadzonych zmian. Następnie wypracowane rozwiązania zostaną poddane dyskusji i przeanalizowane. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 8 w Klubie Czarnego Krążka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.