K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drzewniak świętuje

0

Zespół Szkół Technicznych w Słupsku świętował siedemdziesięciolecie istnienia. Na jubileuszowych obchodach pojawiło się czterystu absolwentów popularnego Drzewniaka.

Już od siedmiu dekad Zespół Szkół Technicznych w Słupsku edukuje przyszłych drzewiarzy. Przez ten czas Drzewniak kilka razy zmieniał swoją nazwę i modyfikował profil nauczania, jednak zawsze kojarzył się z przemysłem stolarskim. W różnych specjalnościach – od kierunków zawodowych po licea – szkoła wykształciła ponad 13 tysięcy uczniów.

Najpierw była szkoła zasadnicza, potem były technika, w pewnym momencie dołączyło do nas siódme liceum, liceum profilowane, następnie znowu technikum i zasadnicza szkoła zawodowa oraz szkoła z oddziałami integracyjnymi. Obecnie specjalności, w których kształcimy młodzież, stanowią przykład kierunków kreatywnych, ale jest też oczywiście kierunek najstarszy, którego na pewno nigdy się nie pozbędziemy. To kierunek drzewny – mówi Grażyna Zienkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku.

Na jubileuszowej gali były wspomnienia, nagrody i podziękowania dla byłych i obecnych nauczycieli. W ramach obchodów zorganizowano także zjazd absolwentów, na który przyjechało 400 byłych uczniów. Dla wielu było to pierwsze od lat spotkanie z kolegami i koleżankami ze szkolnych ław. Ze łzą w oku witali się nie tylko dawni uczniowie, ale i nauczyciele.

Impreza trwała do późnego wieczoru i zakończyła się uroczystym balem przygotowanym dla gości.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.