K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miodowy rabuś

0

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z Lęborka za zniszczenie 19 słoików z miodem i pyłkiem kwiatowym. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, podszedł do stolika ze słoikami z miodem i zabrał jeden z nich. Gdy sprzedawca upomniał się o zapłatę, ten przewrócił stolik, co spowodowało zniszczenie 19 słoików.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego z Lęborka otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Lęborku ma awanturować się agresywny, młody mężczyzna. Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli dwóch mężczyzn. Jak się okazało 22-letni mieszkaniec Lęborka będący pod wpływem alkoholu zniszczył miód ustawiony na stoliku, gdyż sprzedający go mężczyzna upomniał się o zapłatę za zabrany 1 słoik miodu. Młody mężczyzna był agresywny również wobec interweniujących policjantów, którzy wielokrotnie wzywali go do zachowania zgodnego z prawem. Nie stosował się do ich poleceń. Wobec powyższego wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek i przewieziono zatrzymanego do komendy. Zatrzymany 22-letni mężczyzna to mieszkaniec Lęborka znany już policjantom z wcześniejszych przestępstw o podobnym charakterze. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi do wytrzeźwienia.

Wczoraj policjanci przedstawili 22-latkowi zarzuty zniszczenia słoików. Łączna suma strat spowodowanych przez niego to 568 zł. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo zniszczenia mienia, za co grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Fot. KMP Lębork

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.