K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestycje na zachodzie

0

Najbliższe miesiące będą obfitowały w inwestycje drogowe w zachodniej części Lęborka. Na pierwszy ogień poszła ulica Małopolska, która jest modernizowana na odcinku od ulicy Pomorskiej do Lubelskiej.

Na ulicy Małopolskiej w Lęborku pojawił się ciężki sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace objęte szeroko zakrojonym planem inwestycyjnym. Dotyczy on także takich ulic, jak Mazowiecka, Generała Sosabowskiego, Szarych Szeregów i Batalionu Zośka. Mieszkańcy tego osiedla będą wprawdzie musieli do września przyszłego roku poczekać na nawierzchnie asfaltowe, ale wcześniej cieszyć się będą mogli działająca instalacja kanalizacji deszczowej.

Pierwszy etap całości robót – podzielonych na osiem etapów – widać już na ulicy Małopolskiej. Prace drogowe prowadzone są na 230-metrowym odcinku od ul. Pomorskiej do Lubelskiej. W ramach inwestycji udrożniony zostanie także przejazd przez rów melioracyjny. W tej części kanalizacja deszczowa została już wybudowana, a do końca tego roku powinna pojawić się asfaltowa nawierzchnia.

Po zakończeniu całości robót w zachodniej części Lęborka, miasto wzbogaci się o 1800 metrów asfaltowych jezdni i ponad 1300 metrów kanalizacji deszczowej. Budową zajmuje się konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Linii, a na ich sfinansowanie miasto przeznaczyło blisko 2,9 miliona złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.