K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Choinka na Starym Rynku

0

Świąteczna choinka stanęła w poniedziałek na piaskach Starego Rynku w Słupsku. Trochę wcześnie, jak na polskie obyczaje, bo do świąt mamy jeszcze ponad 3 i pół tygodnia.

Jest taki współczesny dowcip, w którym synek pyta mamę: „Mamusiu, dlaczego my nie obchodzimy Halloween? – Bo to nie jest polski obyczaj, Brajanku! – odpowiada mama”. Nie jest też polskim obyczajem tak wczesne, bo już w listopadzie, dekorowanie świątecznymi akcesoriami wystaw sklepowych, domów czy ulic. Ten czysto komercyjny trick przywędrował do nas wraz z zachodnimi sieciami handlowymi: chodzi oczywiście o reklamę i zwiększenie sprzedaży, bo zysk liczy się przede wszystkim. W ten sposób spece od marketingu wmawiają społeczeństwu potrzebę wcześniejszych zakupów.

Siłą rzeczy i miasto, by nie zostać w tyle, podporządkowuje się nowym trendom. W ostatni poniedziałek listopada na piaszczystym podłożu Starego Rynku stanęła pięknie ozdobiona choinka. Jak informuje Karolina Chalecka z biura prasowego ratusza, ufundował ją sponsor, który chce zachować anonimowość. Po prostu ma satysfakcję, że mógł coś zrobić dla swojego miasta i jego mieszkańców i ożywić piaskową pustynię w środku miasta świątecznym drzewkiem, które prezentuje się w tych warunkach bardzo ładnie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.