K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Siatkarska przyszłość

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się ogólnopolski turniej minisiatkówki dziewcząt o puchar wójta Kobylnicy. Zwycięzcą turnieju została drużyna UKS Golczewita Golczewo.

Wspaniałą zabawę i niezapomnianą przygodę z minisiatkówką miało ponad 60 zawodniczek podczas rozgrywanego w Kobylnicy Ogólnopolskiego Turnieju Dwójek Siatkarskich. Udział w nim wzięły kluby z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, a wśród nich UKS Barnim Goleniów, Stocznia Darłowo, UKS Golczewita Golczewo, SPS Lębork, UKS Libero Łebień, SP-8 Słupsk, UKS Wilki Chwaszczyno, UKS Jasieniak Gdańsk oraz gospodarz – UKS Piast-B Kobylnica. Mecze eliminacyjne rozgrywano w sześciu grupach systemem „każdy z każdym”. Do drugiego etapu awansowały po dwie najlepsze ekipy z grup. W grze adeptek siatkówki widać było duże zaangażowanie w walkę o każdy punkt. Michał Huzarski, trener UKS Piast- B Kobylnica liczył na to, że trzy lub cztery pary z siedmiu reprezentujących gospodarzy, znajdą się w finałowej dwunastce. Niektóre dziewczynki trafiły na treningi dopiero w październiku, więc dla nich będą to pierwsze szlify turniejowe i nauka.

Druga runda pozwoliła wyłonić drużyny, którym przyszło walczyć o ostateczną kolejność w turnieju. Doskonale zagrały gospodynie, które w finale miały aż trzy pary. Ostatecznie cały turniej wygrała drużyna UKS Golczewita Golczewo, pokonując w walce o pierwsze miejsce parę UKS Piast-B Kobylnica, Kingę Jęchorek i Nikolę Łukomską. Trzecie i czwarte miejsce w turnieju przypadło dwóm parom z UKS-u Wilki Chwaszczyno, a piąte miejsce zajął UKS Jasieniak Gdańsk. Miejsce szóste zajęła druga para gospodarzy, w której grały siostry Ania i Ola Próchniak. Trzecia para kobylnicka, Zuzia Kosińska i Ola Wysocka, zajęły dziesiąte miejsce. W całym turnieju rozegrano ponad 100 spotkań. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody i puchary.

To jest super sprawa dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z siatkówką – mówi Marcin Rudziński, trener SPS Lębork i bardzo wysoko ocenia takie turnieje. Wcześniej jego podopieczne rywalizowały w Łebieniu. – Wiemy, że organizacja takiego turnieju to jest wielki trud. Trzeba docenić wszystkich zaangażowanych w to ludzi, trenerów. Dzieci mogą się spotkać z rówieśnikami z różnych szkół, różnych województw i uniknąć monotonii grania wciąż z tymi samymi drużynami. My jako trenerzy możemy wymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniami i doskonalić swój warsztat szkoleniowy.

Taki turniej to doskonały sprawdzian umiejętności najmłodszych siatkarek w przyszłej walce o mistrzostwo województwa.

W tych kategoriach nie ma typowej ligi – zaznacza Michał Huzarski. – Są rozgrywki o Puchar Kindera, który odbywa się wiosną. W marcu, kwietniu. Maja one rangę kwalifikacji wojewódzkich i trzy najlepsze pary jadą na mistrzostwa Polski. Ostatnio odbyły się one w Zabrzu. Te turnieje są przetarciem przed woisną, kiedy będziemy już grać o mistrzostwo województwa.

Organizatorem turnieju był UKS Piast-B Kobylnica, a wspomagali go nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły w Kobylnicy oraz wolontariusze pełniący rolę sędziów punktowych. Kolejny turniej zaplanowano na 9 grudnia w Gryficach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.