K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bez dojazdu po rejestrację

0

Powiat słupski otworzy w Ustce i Kępicach terenowe punkty rejestracji pojazdów. To duże udogodnienie dla mieszkańców tych gmin. Dotąd, aby załatwić wszelkie formalności, musieli oni specjalnie udać się w podróż do Słupska.

Powiat na mocy porozumienia podpisanego z Ustką i Kępicami uruchomi zamiejscowe punkty rejestracji samochodów. Starostwo oddeleguje tam pracowników wydziału komunikacji, którzy na miejscu obsłużą mieszkańców.

Samorządy gminne udostępnią nam pomieszczenia z wyposażeniem, natomiast samorząd powiatowy nie tylko deleguje pracowników, ale i zakupi odpowiednie oprzyrządowanie. Chodzi przede wszystkim o komputerowe oprogramowanie – wyjaśnia Zdzisław Kołodziejski, starosta powiatu słupskiego. – Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich stron. Będziemy zbierać doświadczenie i zobaczymy, jak to będzie przebiegało. Na początek w tych urzędach będą rejestrowane pojazdy.

Urzędnicy w partnerskich miejscowościach będą pracować dwa dni w tygodniu. Takie rozwiązanie ułatwi życie osobom mieszkającym daleko od Słupska. Nierzadko musieli oni poświęcić cały dzień na dojazd do starostwa i zarejestrowanie auta.

Dojazd do Słupska jest dla nas nadal trudny – uważa Jerzy Graczyk, burmistrz Ustki. – Jest to odległość dwudziestu kilometrów. Wielu mieszkańców zgłaszało, by była możliwość załatwienia tych spraw na miejscu, w Ustce. Uważamy, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie tak dla mieszkańców, jak i starostwa.

Powiat będzie bliżej mieszkańców – podkreślił Paweł Lisowski, członek zarządu powiatu. – Z Kępic do Słupska jest jeszcze dalej niż z Ustki. Z takiej miejscowości jak Przytocko jest to nawet około sześćdziesięciu kilometrów. To rozwiązanie pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić czas.

Otworzenie terenowych wydziałów rejestracji pojazdów wpisuje się w strategię powiatu. W gminach funkcjonują już zamiejscowe punkty darmowej pomocy prawnej i urzędu pracy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.