K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk bez SKM-ki

0

Od 10 grudnia nie będzie można dojechać ze Słupska do Trójmiasta Szybką Koleją Miejską. Marszałek województwa zdecydował, że odcinek Słupsk – Lębork obsługiwały będą Przewozy Regionalne.

Ostatni komunikat zamieszczony na stronie internetowej Szybkiej Kolei Miejskiej Trójmiasto nie pozostawia złudzeń. Począwszy od 10 grudnia do Słupska przestaną dojeżdżać popularne eskaemki. Aby skorzystać z ich usług, trzeba będzie dojechać do Lęborka, a to połączenie zagwarantować ma spółka Przewozy Regionalne.

Z informacji uzyskanych od Tomasza Złotosia, rzecznika prasowego spółki SKM wynika, że takie ograniczenie jest wynikiem decyzji Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Rozwijająca się aglomeracja trójmiejska zyska nowe usługi świadczone przez Szybką Kolej Miejską, natomiast obszary poza nią przekazane zostały do obsługi Przewozom Regionalnym. Wynika z tego, że jeśli nawet liczba możliwych połączeń z Trójmiastem się nie zmniejszy, na pewno pojawi się kolejne utrudnienie w skomunikowaniu z nim. Odczują to przede wszystkim studenci i osoby pracujące w trójmiejskiej aglomeracji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.