K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Druga edycja Ligi Auto Diug

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie rozegrano drugą kolejkę Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej to autorski projekt Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Słupia” Słupsk. Celem przedsięwzięcia jest zdobywanie doświadczeń związanych z występami na turniejowych parkietach. W drugiej edycji rozgrywek rywalizują klasy piąte i szóste szkół podstawowych numer 3, 4 i 10 ze Słupska oraz UKS Lider Handball Sławno.

Druga kolejka w sławieńskiej „trójce” rozpoczęła się od spotkania klasy szóstej z SP 10 Słupsk i zespołu gospodarzy UKS Lider Handball Sławno. W tej konfrontacji drużyna gospodarzy zmierzyła się z o rok starszymi szczypiornistkami z SP 10. Ta różnica nie miała wielkiego przełożenia na to, co działo się na parkiecie. Dobra gra obronna sławieńskiego zespołu neutralizowała poczynania słupszczanek. Po pierwszej połowie to gospodynie prowadziły, by ostatecznie zwyciężyć 9:7.

W kolejnym spotkaniu tego turnieju Lider Sławno zremisował 6:6 z klasą szóstą SP 4 Słupsk – w rzutach karnych lepsze okazały się zawodniczki SP 4, które wygrały 3:1.To już drugi mecz szczypiornistek Lidera, w którym o losach meczu decydują rzuty karne.

W pozostałych spotkaniach drugiej kolejki zanotowano następujące wyniki: SP 10 klasa VI przegrała 8:12 z rówieśniczkami z SP 4. W meczu klasy piątej z szóstą SP 3 Słupsk zwycięstwo 18:3 odniosła klasa szósta.

Natomiast mecz pomiędzy SP 10 klasa piąta a SP 3 klasa szósta zakończył się wysoką porażką „dziesiątki” (4:24). Widać, że przed niektórymi zespołami jeszcze dużo pracy nad elementami składającymi się na grę w piłkę ręczną. Po dwóch kolejkach na prowadzeniu jest SP 3 klasa szósta, która ma rozegrane cztery mecze i 12 punktów. Miejsce drugie z ośmioma punktami po trzech rozegranych meczach zajmuje SP 4 klasa szósta. Na miejscu trzecim po czterech meczach z ośmioma punktami plasuje się UKS Lider Handball Sławno. Następny, trzeci turniej rozpocznie się 17 grudnia 2017 roku o godzinie 11 w hali sportowej Gimnazjum nr 4 przy ulicy Banacha w Słupsku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.