K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zielona rewolucja

0

W najbliższych latach w Lęborku zostanie przeprowadzona proekologiczna rewolucja. Wszystko za sprawą wartego blisko 2 miliony 766 tysięcy złotych projektu pod nazwą „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”. Wniosek otrzymał wysokie dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” to projekt mający na celu rozwój i zagospodarowanie terenów zielonych w mieście. Wyznaczone obszary zostaną, między innymi, wzbogacone o nowe nasadzenia oraz przestrzenie umożliwiające aktywne spędzanie czasu.

Jest to naprawdę projekt, który chyba wszystkich ucieszy – mówi Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza miasta Lęborka. – Nie ma takiego rejonu w mieście, gdzie nie będzie robiony jakiś plac, park albo teren nad stawkiem czy nad rzeką Łebą. Same liczby świadczą o wielkości tego projektu. Obejmie jedenaście przedsięwzięć na terenie miasta. To będzie ponad 700 drzew, około 40 tysięcy krzaków i krzewów. Do tego dochodzą budki lęgowe, ławeczki, kosze na śmieci, ścieżki spacerowe, a wszystko obsiane trawą, wszystko zaprojektowane.

Zielona rewolucja zostanie przeprowadzona w parkach imienia Mieczysława Michalskiego, za starostwem powiatowym, przy ulicy Konopnickiej, nad rzeką Łebą w pobliżu ulicy Czołgistów oraz wokół trzech stawów – Morskie Oko i przy ulicach Gierymskiego i Gdańskiej. Proekologiczne działania będą przeprowadzone także na osiedlu Sportowa od strony ulicy Kusocińskiego, Łasaka i Słupskiej oraz za pływalnią „Rafa”. Wartość całego projektu to ponad 2,7 mln zł, a 85% stanowi dofinansowanie.

W najbliższych miesiącach miasto podpisze umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace przygotowawcze ruszą w drugiej połowie roku 2018, a ich realizacja potrwa do końca 2019 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.