K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podróże prezydenta

0

Ponad 57 tysięcy złotych kosztowały budżet miasta wszystkie wyjazdy służbowe Roberta Biedronia. Prezydent od objęcia urzędu w delegacjach łącznie spędził 163 dni.

W biuletynie informacji publicznej słupskiego magistratu pojawiła się odpowiedź na wnioski z pytaniami dotyczącymi wyjazdów Roberta Biedronia. W pierwszym Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” zażądało podania informacji, jaką sumę przeznaczono na delegacje prezydenta od początku jego kadencji. Dla porównania poproszono także o przekazanie podobnego wykazu odnośnie do Macieja Kobylińskiego.

Z opublikowanego pisma wynika, że obecny prezydent w ciągu trzech lat urzędowania na wyjazdy wydał grubo ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych. Najmniej w 2014, bo 3,5 tysiąca złotych. Natomiast rok później podróże Roberta Biedronia obciążyły budżet miasta kwotą prawie 26 tysięcy złotych. Analogicznie jego poprzednik w trzech ostatnich latach swojego urzędowania na delegacje wydał 29 tysięcy złotych.

Drugi wniosek także dotyczył kosztów służbowych wyjazdów Roberta Biedronia, za to w tym wypadku dowiedzieliśmy się, na co dokładnie wydano pieniądze. Aż 14 tysięcy przeznaczono na noclegi służbowe, a 6,5 tysiąca to koszt tzw. kilometrówek. Za same bilety na środki transportu zapłacono prawie 26 tysięcy złotych.

Ponadto z zamieszczonej odpowiedzi wynika, że prezydent Słupska od chwili objęcia urzędu przebywał w podróży w sumie 163 dni robocze.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.