K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Brzegi połączone

0

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa mostu pomiędzy ulicami Weterynaryjną a Komuny Paryskiej w Lęborku. Żelbetowa konstrukcja połączyła brzegi. Po obu stronach nowej przeprawy zamontowano już bariery drogowe.

Jak już wcześniej informowaliśmy w Lęborku trwa budowa mostu na rzece Łebie. Konstrukcja żelbetowa już łączy ulice Weterynaryjną z Komuny Paryskiej.

Most jest już prawie skończony – komunikuje Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku. – Pozostają prace przy balustradach, górnym oświetleniu, nawierzchni asfaltowej i chodnikach. Umowa operuje terminem 30 września 2018 roku, ale prace zdecydowanie wyprzedzają harmonogram. Jeszcze w tym roku prawdopodobnie ułożona zostanie cała warstwa ścieralna asfaltu. Ostateczna warstwa położona zostanie wiosną, przy sprzyjających warunkach pogodowych i dopiero wtedy będzie można wpuścić na ten obiekt ruch pieszy i samochodowy.

Prace prowadzone są intensywnie, a niekiedy nawet na przekór warunkom atmosferycznym. Przetarg wygrała firma z Tczewa. Ma ona doświadczenie w budowaniu mostów.

Pierwotny projekt został przez nią przeprojektowany – zaznacza Romuald Babul. – Tym samym dostajemy produkt sprawdzony we wcześniejszych realizacjach tej firmy. Wartość umowna, to 3,444 miliona złotych. Oprócz tego firma wykona także ścieżkę rowerową.

Jeszcze w tym miesiącu ścieżka rowerowa może zyskać nawierzchnię. Będzie to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych. Oprócz nowej przeprawy w budowie znajduje się połączenie drogowe – na odcinku od mostu do ulicy Komuny Paryskiej. Natomiast z drugiej strony droga zostanie połączona z już istniejącym asfaltowym odcinkiem ulicy Weterynaryjnej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.