K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Autokary pod kontrolą

1

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zwracają szczególną uwagę, między innymi, na stan techniczny pojazdów przeznaczonych do przewozu większej liczby pasażerów. Wzmożone kontrole autokarów będą prowadzone przez cały grudzień.

W ramach kontynuacji ubiegłorocznych kontroli pojazdów dowożących dzieci i uczniów do przedszkoli oraz szkół, wydział ruchu drogowego lęborskiej policji nawiązał współpracę z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Gdańsku.

Funkcjonariusz obu służb będą dokonywać codziennych kontroli autokarów oraz środków transportu przeznaczonych do przewozu osób, a szczególnie dzieci – zapowiada asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP Lęborku. – Kontrolowany będzie stan trzeźwości kierowców, stan techniczny i właściwe oznakowanie pojazdów, czyli widoczny dla innych i sygnalizujący transport osób.

Kontroli pod kątem ich prawidłowego oznakowania zostaną poddane także przystanki oraz miejsca, w których dzieci i uczniowie wysiadają z autobusów. Magdalena Zielke uczula kierowców na te sprawy, które będą poddawane kontroli i apeluje, by nie dopuszczali do żadnych uchybień. Tym bardziej, że dodatkowym zagrożeniem są zmienne, zimowe warunki na drogach.

Wspólne działania policjantów i ITD będą prowadzone przez cały grudzień. Chodzi nie tylko o poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu lęborskiego, ale przede wszystkim o ograniczenie ilości wypadków drogowych. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. busy też są kontrolowane, na 30 naszych busów kontrolę przeszło (bez mandatów !!!) 28, brawo my, a tak nawiasem mówiąc potrzebne są kontrole, szczególnie dla podniesienia bezpieczeństwa dzieci.