K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kiermasz z WTZ

0

Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego „Jesteśmy Razem” w Lęborku zaproszono na bożonarodzeniowy kiermasz. Świąteczne ozdoby wykonane zostały przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Już na początku grudnia można zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne stroiki i to nie tylko produkowane masowo. Wytwarzane własnoręcznie można najczęściej nabyć na lokalnych stoiskach lub kiermaszach organizowanych w poszczególnych placówkach. Od trzech lat podobnego przedsięwzięcia podejmują się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lęborku.

Wszystkie te ozdoby wykonane są przez uczestników warsztatów – mówi Maria Machola, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, a jednocześnie kierownik WTZ. – To są już ludzie dorośli, niepełnosprawni, którzy mają lekarskie wskazanie uczestnictwa w warsztacie. Te ozdoby wykonują w pracowniach stolarskiej, artystycznej i krawieckiej.

Własnoręczne wyroby uczestników warsztatów wyeksponowano na specjalnie przygotowanym stoisku na terenie Przedszkola Integracyjnego „Jesteśmy Razem”.

Wybraliśmy to przedszkole, ponieważ jest to nasza placówka, przedszkole integracyjne – podkreśla Maria Machola. – Są w nim także dzieci z niepełnosprawnościami. Rodzice kupują nasze wyroby i to jest właściwie główny odbiorca naszych wyrobów, za co serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że kupują to nie tylko dlatego, że jest piękne, ale i dlatego, że wykonały to osoby niepełnosprawne. A pieniądze zbieramy na działania integracyjne. Możemy je przeznaczyć, na przykład na wycieczki czy wizyty w lęborskim kinie.

Precyzyjnie i ciekawie wykonane dekoracje spotkały się z dużym zainteresowaniem rodziców dzieci uczęszczających do tego lęborskiego przedszkola. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.