K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mikołajki w szpitalu

0

Z okazji mikołajek studenci Akademii Pomorskiej wspólnie z klubem Czarnych Słupsk odwiedzili dzieci w słupskim szpitalu. Młodym pacjentom podarowali 70 paczek z prezentami.

Studenci i koszykarze ze Słupska nie zapomnieli o dzieciach, które zmuszone są spędzić mikołajki w szpitalu. Wspólnie sprawili, że ten dzień dla małych pacjentów był znacznie weselszy. Przychodząc w odwiedziny, nie pojawili się z pustymi rękami – podarowali maluchom świąteczne prezenty.

Słupska AP co roku organizuje mikołajki w szpitalu. Wolontariusze rekrutujący się spośród studentów odwiedzają w okresie przedświątecznym pacjentów na oddziale dziecięcym. – Zbieramy upominki, uczelniane gadżety. Staramy się przynieść dzieciom trochę radości – mówi Ewelina Winiewicz z AP.

Podobnie działają klubowicze Czarnych Słupsk. Zawodnicy bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne, nawiązują z małymi pacjentami dobry kontakt.

Pytań od od dzieciaków jest zawsze mnóstwo – przyznaje Wioletta Kozłowska z klubu Czarni Słupsk – a chłopaki chętnie na nie odpowiadają. Nasi pacjenci są bardzo ciekawi, co dzieje się w drużynie, a my dzielimy się z nimi tą wiedzą.

Dzieciom znajdującym się na oddziale pediatrii i chirurgii dziecięcej przekazano 70 paczek pełnych zabawek i upominków. Ponadto mikołaje z klubu i akademii razem z małymi pacjentami przygotowywali ozdoby świąteczne. Personel szpitala podkreśla, że takie wizyty bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie młodych kuracjuszy.

Zaobserwowałam, że dzieci bardzo chętnie czekają na prezenty i Mikołaja, są podekscytowane. O ile wcześniej nie bardzo są otwarte na personel medyczny, o tyle po takich wizytach dzieci ufniej podchodzą do czynności, które przy nich się wykonuje – mówi Jeanetta Tankielun, pielęgniarka oddziałowa.

Prezentów okazało się być tak dużo, że po obdarowaniu zostały jeszcze paczki dla dzieci, które dopiero pojawią się na oddziale. W tym tygodniu była to już czwarte odwiedziny mikołajów w szpitalu, a do świąt pojawi się ich na pewno jeszcze drugie tyle.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.