K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poranek z Mikołajem

0

Wyjątkowo było dzisiaj (6 grudnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku. W ramach organizowanych zajęć z cyklu „Poranki dla maluchów” na najmłodszych czytelników czekała mikołajkowa niespodzianka.

Smoczą Jamę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odwiedził dzisiaj niespodziewany gość, czyli Mikołaj. Dzieci uczestniczące w zajęciach z cyklu „Poranki dla maluchów” nie kryły radości z jego przybycia w towarzystwie elfów oraz Śnieżynki prowadzących mikołajkową zabawę.

Poranki dla maluchów odbywają się zawsze we wtorki o godzinie 11.30 – przypomina Emilia Wenta, kierownik działu dla dzieci i młodzieży MBP w Lęborku. – Spotykamy się z dziećmi dwu- i trzyletnimi oraz ich opiekunami. Temat zabawy jest zawsze związany z książką, ale też jest plastyka i dużo animacji. Te pomysły mają inspirować do późniejszego wymyślania zabaw w domach. Tym razem wyjątkowo zorganizowaliśmy poranek w środę ze względu na mikołajki.

Każdy maluch miał okazje przywitania się z Mikołajem i otrzymania słodkiego upominku. Kolejnym z bibliotecznych wydarzeń wpisujących się w dzisiejsze święto było rozstrzygnięcie konkursu na „Łasucha Bibliotecznego 2017 roku”. Pierwsze miejsce zajęła czteroletnia Maja Biniewicz, która wypożyczyła ponad czterysta książek w jedenaści miesięcy. Drugie i trzecie miejsce zajęło rodzeństwo – Dominika i Milosz Naczkowie

Milosz jest trzylatkiem, ale nie jest to najmłodszy uczestnik naszego konkursu – zaznacza Emilia Wenta. – Najmłodsza jest Emilka Wenta, która ma dwa latka i jest w konkursie tuż za nimi. Polecam udział w tym konkursie również w przyszłym roku. Będziemy nagradzać najaktywniejszych czytelników, którzy wypożyczają nie tylko książki, ale korzystają także z innych zbiorów biblioteki.

Pomimo deszczowej pogody najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie wzięli udział w zabawach Mikołajkowych organizowanych w lęborskich placówkach kulturalnych i oświatowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.