K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świeć przykładem!

1

Przeprowadzono profilaktyczną akcję propagującą bezpieczeństwo pieszych oraz zachęcającą do noszenia elementów odblaskowych nie tylko w sytuacjach, w których jest to konieczne. Podczas kontroli drogowych policjanci rozdawali odblaski.


Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków”, zainicjowanego przez polską policję, jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

W środę, 6 grudnia, od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z lęborskiej drogówki przypominali o noszeniu odblasków, rozdając je w trakcie wybranych kontroli drogowych. Zaopatrzeni w takie elementy piesi są bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości pieszych uczestników ruchu drogowego oraz przekonanie ich do noszenia odblasków. Ich stosowanie ma bezpośrednie przełożenie na ograniczanie tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem niezmotoryzowanych.

DyskusjaJeden komentarz

  1. powinna być taka sama akcja w Słupsku, przejścia są nieoświetlone i NIE WIDAĆ pieszego z jadącego samochodu (widać go jak już wejdzie na pasy i jest w świetle reflektorów, a hamowanie stwarza duże zagrożenie dla wszystkich)