K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Większa szkoła w Siemianicach

0

Gmina Słupsk podpisała umowę na rozbudowę zespołu szkolnego w Siemianicach. Projekt inwestycji zakłada powstanie żłobka, przedszkola i dodatkowego skrzydła szkoły.

Blisko dwanaście milionów złotych Gmina Słupsk przeznaczy na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach. Powiększenie bazy edukacyjnej w graniczącej z miastem miejscowości jest niezbędne ze względu na stale rosnącą liczbę mieszkańców. Działania samorządowców wymusza także reforma szkolnictwa., zgodnie z którą nauczanie w szkole podstawowej wydłużone jest o dwa lata. Wzrost liczby oddziałów, przypływ nowych mieszkańców oraz konieczność zapewnienia im właściwych warunków edukacyjnych skłoniły władze gminy do podjęcia nowych inwestycji w infrastrukturze oświatowej.

Projekt przewiduje m.in. wybudowanie trzyoddziałowego przedszkola oraz żłobka, który zapewni miejsce czterdziestu maluchom. Całą inwestycję zaplanowano tak, aby przez następne kilka lat w Siemianicach nie było problemu z miejscem w szkołach dla dzieci.

To największa szkoła na terenie gminy, ale i największa miejscowość. Biorąc pod uwagę szybkość zabudowy Siemianic i powstawania nowych osiedli, na kolejne dziesięć lat mamy w placówce zagwarantowane miejsca dla wszystkich dzieci – mówi Adam Sędziński, sekretarz Gminy Słupsk.

Szkoła powinna być gotowa już w połowie 2019 roku. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma „Sumabud”. To kolejna inwestycja Gminy Słupsk w rozwój bazy edukacyjnej. Niedawno uczniom do użytku oddano rozbudowaną podstawówkę w Bierkowie.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.