K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Hasło: Ultrakrew

1

Ultrakrew „Każdy ma swój Krwiobieg”, wspólnie z fundacją Lęborskie Hospicjum Stacjonarne i Farm Frites Poland byli organizatorami dzisiejszej (8 grudnia) zbiórki krwi. Akcję przeprowadzono na parkingu przy ulicy Abrahama w Lęborku.

W Lęborku przeprowadzono mobilną zbiórkę krwi. Krwiobus stacjonował na parkingu firmy Farm Frites Poland.

Jest to pierwsza akcja, która zorganizowaliśmy na terenie naszej firmy i na pewno nie ostatnia – mówi Katarzyna Majchrzak, rzecznik prasowy Farm Frites Poland. – Zaangażowało się w tę akcje kilkunastu naszych pracowników, którzy oddali krew. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie wszyscy. Ale nawet jeśli nie oddadzą krwi dzisiaj, to dzięki takiej akcji jak i wcześniejszej promocyjnej – prezentowaliśmy naszych pracowników oddających krew – zdecydują się na w przyszłości na to, by wspomóc krwiodawstwo. Wiemy, jak często służba zdrowia boryka się z problemem braku krwi i to nie tylko grup rzadkich i najbardziej poszukiwanych.

Działania przeprowadzono wspólnie z fundacją Lęborskie Hospicjum Stacjonarne oraz stowarzyszeniem Ultrakrew „Każdy ma swój Krwiobieg”. Monika Musiał z Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego podkreśla, że fundacja już po raz drugi bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Do udziału w akcji zaproszeni zostali pracodawcy i ich pracownicy.

Bardzo zależy nam na tym, aby poszerzać świadomość pracodawców i innych ludzi funkcjonujących na lęborskim rynku pracy na temat odpowiedzialności społecznej. Jak jest ona ważna i jakie korzyści z tego może czerpać biznes. Oczywiście, głównym naszym celem jest budowa stacjonarnego hospicjum – zaznacza Monika Musiał.

Chcemy pokazać, że zaangażowanie firm i organizacji działających na rzecz społeczeństwa jest bardzo ważne. Chcemy przekonać ludzi, że oddawanie krwi ma sens. Jest to coś, czego nie można kupić i tylko od ludzi zależy, czy inni będą mogli na ich krew liczyć. Od początku grudnia do polowy stycznia obejmujemy akcją całą Polskę, a to oznacza, że każdy na hasło Ultrakrew może oddać w każdej placówce krew – wyjaśnia Jolanta Blaszkowska-Bastian ze stowarzyszenia Ultrakrew.

Przy tego rodzaju akcjach zazwyczaj frekwencja dopisuje. Podobnie było i dzisiaj, 8 grudnia. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz