K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lekkoatletyczny w budowie

0

Budowa stadionu lekkoatletycznego przy lęborskim Mechaniku będzie kosztowała blisko trzy miliony 400 tysięcy złotych. Pomimo trudnych warunków pogodowych prowadzona są prace adaptacyjne boiska na obiekt sportowy z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ciężki sprzęt budowlany zobaczyć można na boisku przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Wynika to z prowadzonych prac adaptacyjnych tego obszaru pod certyfikowany stadion lekkoatletyczny.

Przetarg mamy już dawno za sobą i realizujemy inwestycję – mówi Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski. – Radni byli zgodni i przyznali dodatkowe środki, ponieważ oferenci przetargowi nieci przekroczyli przewidziane wcześniej kwoty. Myślę, że cel jest ważniejszy niż pieniądze. Dzisiaj, mimo niepogody, realizujemy to zadanie zgodnie z harmonogramem. Koszt tej inwestycji przekracza 3 miliony 400 tysięcy złotych. Tegoroczna transze już zrealizowaliśmy a całość skończymy na przednówku lata.

Na realizację tej inwestycji uzyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości miliona złotych.

Obecnie kończymy roboty ziemne, czyli uzbrojenie terenu – informuje Łukasz Łudziński, kierownik referatu realizacji inwestycji w pow. lęborskim. – Jest to kanalizacja deszczowa, dreny, odwodnienia liniowe. Będziemy układać ten najtrudniejszy etap związany z wodami gruntowymi, które dzisiaj są dość wysoko. Aura na razie nam nie sprzyja, ale prace przebiegają pomyślnie.

Co będzie znajdowało się przy lęborskim Mechaniku? Łukasz Łudziński wymienia bieżnię okrężną, skocznie do skoku w dal, wzwyż i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą. Oprócz elementów obligatoryjnych, które tworzą obiekt certyfikowany będą też elementy fakultatywne, a wśród nich boisko do piłki nożnej z dobrej jakości nawierzchnią syntetyczną, boiska wielofunkcyjne i siłownia pod chmurką.

Będą to elementy, które posłużą nie tylko sportowcom, ale i mieszkańcom powiatu – dodaje Łukasz Łudziński. – Takie, aby każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie. Pomyślano również o młodzieży. Będzie dostęp do internetu przez sieć Wi-Fi.

Będzie to pierwszy w powiecie stadion lekkoatletyczny posiadający certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będą mogły być na nim rozgrywane oficjalne zawody lekkoatletyczne. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.