K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Licealiści u komendanta

0

Policjanci są częstymi gośćmi placówek oświatowych. „Nieletni wobec prawa” to hasło zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W ramach profilaktycznych działań licealiści z „Dwójki” spotkali się dzisiaj (11 grudnia) z komendantem powiatowym policji w Lęborku.

Zajęcia policyjne w klasach pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w związku z zaproszeniem wystosowanym przez dyrekcję szkoły oraz nauczycieli. Policjantka zajmująca się profilaktyką nieletnich zaprezentowała młodzieży aktualne przepisy prawa.

Młodzi ludzie z chęcią brali udział w tych spotkaniach – zapewnia asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Z zaciekawieniem słuchali zarówno o czynach popełnianych przez nieletnich i odpowiedzialności za nie, jak i o aktach prawnych, które obowiązują w Polsce. Musze powiedzieć, że ich wiedzy była spora. Podczas spotkań rozmawiałam z nimi także o zawodzie policjanta. Wyjaśniałam, jakie warunki trzeba spełniać, by zostać policjantem. Byli bardzo aktywni, zadawali dużo pytań i myślę, że większości z nich zostanie coś w głowie z tego, co mówiłam. A mottem wszystkich naszych spotkań było: nieznajomość prawa szkodzi.

W poniedziałek, 11 grudnia, młodzież z „Dwójki” odwiedziła siedzibę policji. Uczniów przyjął zastępca komendanta powiatowego policji w Lęborku – mł. insp. Andrzej Podleś, na którego ręce złożono pisemne podziękowania za podjęte działania.

Z komendą policji współpracujemy już od wielu lat i ta współpraca układa się bardzo dobrze – podkreśla Joanna Sawińska-Majer, dyrektor ZSO nr 2 w Lęborku. – Uczniowie nie tylko naszej szkoły nie mają świadomości, że są odpowiedzialni za wszystkie swoje czyny i mimo że są nieletni ta odpowiedzialność już ich dotyka. A jeżeli jeszcze nie ich, to ich rodziców.

Podnoszenie świadomości prawnej wśród młodzieży ma niewątpliwie pozytywny na nią wpływ i może przyczynić się w przyszłości do uniknięcia poważnych w skutkach błędów. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.