K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zagraj w nogę!

0

16 grudnia 2017 roku w sali sportowej im. T. Gwiżdża w Słupsku rozegrany zostanie Energa Cup Junior, nowy turniej piłkarski z kalendarza zimowych imprez sportowych Słupska, przygotowany przez Akademię Piłkarską „Energa” Gryf Słupsk oraz Grupę Kapitałową Energa. Zaproszenie na halowe rozgrywki organizatorzy kierują do dzieci z rocznika 2009, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką.

Liczymy, że w turnieju wystąpi w sumie około 150 młodych zawodników i zawodniczek. W takiej grupie na pewno będzie można zauważyć wyróżniających się graczy, których warto obserwować w przyszłości – mówi Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski w piłce nożnej, członek zarządu Gryfa Słupsk.

Formuła turnieju zakłada start maksymalnie dziesięciu drużyn, które rywalizować będą w grupach o przejście do fazy pucharowej.

Zapraszamy do udziału klubu i szkoły podstawowe ze Słupska i regionu słupskiego. Nabór do rozgrywek jest jeszcze otwarty, chociaż zostało już niewiele miejsc do przydzielenia – mówi Robert Chuchla, koordynator Akademii z ramienia Gryfa Słupsk.

Do wspólnej zabawy, dopingowania i przeżywania turniejowych emocji razem z młodymi piłkarzami i piłkarkami organizatorzy zachęcają także rodziców i kibiców. Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk powstała we wrześniu 2017 roku w celu szkolenia piłkarskiego chłopców i dziewczynek w rocznikach 2007, 2008, 2009 i 2010/2011. Zajęcia w klubie są darmowe.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.