K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będzie przytulisko

0

W ramach konkursu na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Słupsku wpłynęły dwie oferty. Planowana inwestycja powinna ruszyć w połowie przyszłego roku.

W trzecim przetargu na budowę nowego przytuliska dla zwierząt pojawiły się dwie oferty. Poprzednie konkursy zostały nierozstrzygnięte, ponieważ firmy zainteresowane realizacją inwestycji przedstawiały zbyt wysokie dla ratusza wymagania finansowe. Teraz wszystko wskazuje na to, że magistrat w końcu wybierze wykonawcę. Jedna z ofert – informuje prezydent Robert Biedroń – opiewa na kwotę, która mieści się w przewidzianych na ten cel środkach budżetowych. Na sfinansowanie placówki władze miasta przeznaczyły ponad 6 milionów złotych.

Oferta słupskiej firmy Arkom wyniosła 7,8 miliona złotych, drugiej – Proinvest Partner z Gdańska – 5,9 miliona złotych. Ta druga – choć musimy jeszcze ją sprawdzić – została wybrana jako bardziej korzystna finansowo – mówi Robert Biedroń.

Na powstanie schroniska miasto pozyskało już wcześniej 2 miliony złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, ale w kosztach partycypują również ościenne gminy. Nowy zwierzyniec zlokalizowany zostanie na działce obok oczyszczalni ścieków. W planach jest też budowa czterech budynków, które pomieszczą 200 psów i 80 kotów.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.