K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lodowisko do złożenia

0

Lęborczanie, szczególnie dzieci i młodzież, wkrótce będą mogli korzystać z lodowiska. Obecnie na placu Piastowskim w Lęborku trwa montaż obiektu. Zimowa atrakcja będzie udostępniana bezpłatnie.

Lęborskiej młodzieży nie trzeba przekonywać do jazdy na łyżwach. Za sprawą obiektu tymczasowego, którego montaż właśnie rozpoczął się na placu Piastowskim w Lęborku, sport zimą to dla większości młodych mieszkańców miasta atrakcja i ciekawa forma aktywnego wypoczynku.

Wszystko jest uzależnione od warunków atmosferycznych – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta. Mrożenie tafli musi potrwać kilka dni. Prognozy zapowiadają na najbliższe dni temperaturę bliska zeru, więc jest szansa, by uruchomić lodowisko na święta. Jeśli pogoda się zmieni, to – jak myślę – korzystać z tego miejsca będzie można po Bożym Narodzeniu.

Zainteresowani korzystaniem z lodowiska muszą wyposażyć się we własnym zakresie jedynie w odpowiedni sprzęt. Marian Kurzydło przypomina, że lodowisko jest przygotowywane przez Szkołę Podstawową nr 4 i Centrum Sportu i Rekreacji. Będzie on otwarty codziennie od godz. 8 do 20 z przerwą technologiczna od godziny 14 do 15. Wejście na lodowisko będzie bezpłatne dla tych, którzy posiadają własne łyżwy. Osoby ich pozbawione będą mogły skorzystać z płatnej wypożyczalni sprzętu.

Na terenie Lęborka lodowisko można zaliczyć do jednej z większych atrakcji zimowych. Szczególną radość z jazdy na łyżwach mają uczniowie okolicznych szkół, którzy korzystają z obiektu podczas zajęć wychowania fizycznego. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.