K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Młodzi budowniczowie

0

Tegoroczna, druga edycja konkursu „Każdy budować może” doczekała się rozstrzygnięcia. Podczas „Dni otwartych” w Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku dokonano podsumowania konkursu i wręczenia nagród.

Podobnie, jak było to w roku ubiegłym, finał drugiej edycji konkursu „Każdy budować może” odbył się w trakcie dni otwartych Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku. We wtorek, 12 grudnia, nagrodzono autorów zwycięskich prac.

Spora grupa uczniów gimnazjum wzięła w nim udział – mówi Artur Obolewski, dyrektor PCE-ZSP. Konkurs rozgrywano w dwóch kategoriach. Pierwsza była prezentacja obiektów już istniejących lub możliwych do wybudowania w mieście i regionie lęborskim. Druga kategoria polegała na wybudowaniu modelu obiektu istniejącego lub podpowiadanego przez wyobraźnię. Ta kategoria cieszyla się największa popularnością.

Działania mają na celu także zachęcenie gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w tej szkole. Dyrektor Obolewski podkreślił, że dlatego finał konkursu połączony jest z dniami otwartymi placówki, by móc zaprezentować uczniom stanowiska pracy i miejsca nauki zawodu.

W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowano taki konkurs i bardzo mi się spodobał, jako pomysł na rekrutację młodzieży – zapewnia Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski. Uczestniczą w nim dzieci ze szkół gimnazjalnych, więc możliwe, że przyszli uczniowie tej szkoły. I to w dzisiejszych czasach chodzi, bo wiadomo, że tej młodzieży jest mniej. Frekwencja jest dużo większa niż w ubiegłym roku, czyli pomysł okazał się trafiony.

Na konkurs wpłynęło w sumie 28 prac, w tym 4 prezentacje i 24 modele. Nagrodzono trzy miejsca w każdej z dwóch kategorii. Spośród autorów prezentacji o tematyce budowlanej pierwsze miejsce zajęły Kinga Klassa i Weronika Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Natomiast na pierwszym miejscu w kategorii „Wykonanie modelu o tematyce budowlanej” uplasował się Jan Jones z SP im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej. Ponadto dyrektor lęborskiej Budowlanki przyznał wyróżnienie uczniom z Zespół Szkół w Cewicach. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.