K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

MMA w Gryfii

0

W słupskiej hali Gryfia odbyła się 141 gala Amatorskiej Ligi MMA, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski Północnej.

Słupska Szkoła Sportów Walki MMA Czarni była organizatorem turnieju Amatorskiej Ligi MMA i brazylijskiego Jiu-jitsu, w której walczyło blisko stu zawodników z całej Polski. Lech Szczęśniak, organizator turnieju podkreśla, że takiej gali amatorskiej jeszcze w Słupsku nie było. Uczestniczą w nie zawodnicy niemal z całej Polski.

To stowarzyszenie, w którym działają sekcje brazylijskiego jiu-jitsu, zapasów stylu klasycznego i wolnego oraz kick-boxingu znalazł także amatorów uprawiania tej wciąż nowej w Słupsku dyscypliny, jaka jest MMA. Lech Szczęśniak zaznacza, że oprócz jego klubu (MMA Czarni) są także inne słupskie kluby i działające w pobliskich miejscowościach powiatu.

W dwóch specjalnych klatkach i na macie rywalizacja odbywała się w kategorii junior oraz pierwszy krok MMA dla zawodników, którzy ukończyli 18 lat i mają za sobą, co najmniej trzy walki. Była też Formuła Senior MMA dla zawodników, którzy mają w swoim dorobku tylko walki amatorskie. Były też walki Full Contact MMA dla zawodników, którzy mają nie więcej niż pięć wygranych walk zawodowych. Zawodnicy za wygrane walki w całorocznych turniejach zdobywają punkty, które zsumowane na koniec roku dają im miejsca w rankingu ogólnopolskim. Lech Szczęśniak wymienia utalentowanego juniora, Macieja Berkietę, który w każdym starcie zdobywa medal. Dwa tygodnie wcześniej na mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal, a podczas słupskiej gali wygrał walkę jiu-jitsu.

Maciej Berkieta przyznał, że od dziecka zainteresowany był sportami walki. Zachęcał go do ich uprawiania ojciec, a teraz zawodnik ma nadzieję, że jest on zadowolony z tego co robi. Maciej ma ambicję i chęci doskonalenia swojej sztuki walki i – jak twierdzi – ma ku temu dobre warunki w klubie.

Słupszczanin potwierdził swoje wysokie umiejętności i zdobył kolejny złoty medal. Również i pozostali zawodnicy MMA Czarni Słupsk – Jacek Andruszko, Mateusz Kuliński, Mariusz Czarnowski, Jakub Radziwiłowicz oraz Adam Basarab i Piotr Meyer – sięgnęli po medale złote, srebrne i brązowe. Dwa medale, złoto i srebro, zdobył Emil Trela z klubu Serpentes, a kolejny słupski Klub MMAtaleo zdobył dziewięć medali. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.