K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oznakowanie niezbędne

0

W powiecie lęborskim zdarza się, że na nieruchomościach nie ma wymaganych prawem tabliczek z numerami porządkowymi i nazwą ulicy. Niedostosowanie się właściciela posesji lub administratora do obowiązujących przepisów może skutkować pieniężną karą.

Na tabliczce oprócz numeru porządkowego powinna być zamieszczona również nazwa ulicy lub placu. W przypadku braku nazwy ulic zamieszczona powinna być nazwa miejscowości. Natomiast jeżeli budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości tabliczkę należy umieścić na ogrodzeniu.

Z doświadczenia wiem, że brak tych tabliczek często przysparza sytuacji stresowych i tym, którzy oczekują na pomoc, i tym, którzy z tą pomocą spieszą – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – W pierwszej pomocy przedmedycznej każda sekunda jest ważna. Im szybciej dotrą te służby, tym lepiej. Aby tak było musimy tak oznakować nieruchomość i tak ją oświetlić, żeby te informacje były już z daleka widoczne.

Niedostosowanie się do obowiązujących przepisów wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Magdalena Zielke przestrzega, że osoby niedopełniające tego obowiązku mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 250 złotych.

Niestety, nie tylko na terenie powiatu lęborskiego to wciąż dość często spotykany problem. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.