K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożegnaj rok pod ratuszem

0

Wiadomo już, jak będzie wyglądała miejska zabawa sylwestrowa na placu przed słupskim ratuszem. Poza sekwencją rozrywkową dodatkową atrakcją będzie prezentacja nowej iluminacji budynku urzędu miejskiego.

Tradycyjnie słupszczanie Nowy Rok będą mogli powitać podczas imprezy sylwestrowej na placu Zwycięstwa. W tym roku miasto przygotowało dla mieszkańców występ cyrkowców, którzy uświetnią zabawę pokazami akrobatycznymi.

Będzie mnóstwo atrakcji – zapowiada Aneta Dembek-Moszczyńska, reprezentująca Circus Mosaic. – Pojawią się cyrkowcy z całej Polski, uczestnicy programu Mam Talent – Pan Ząbek, Multivisual, Magdalena Sztencel – akrobatyka powietrzna, Julian Waglewski, wiele osób znanych z ekranu. Oprócz tego szczudlarze, którzy będą zabawiać gości i rozbawiać mieszkańców, technika sceniczna, światła, kolory, energia, radość, a na koniec pokaz fireshow oraz akrobatyka na ratuszu.

To wszystko od godziny 22, a wcześniej, bo od 18.30, na lodowisku zaczną się konkursy dla dzieci. Zadbano o muzykę na żywo, a na lodowej tafli pojawią się łyżwiarze figurowi. Dla uczestników zabawy na rozgrzewkę przygotowano tysiąc porcji bigosu wegańskiego. Sylwester odbędzie się już także z nowym oświetleniem ratusza.

Ta iluminacja na pewno także będzie budziła duże zainteresowanie – mówi Robert Biedroń. – Pokazywaliśmy już pierwsze przymiarki, jak będzie wyglądała – wielokolorowa. Remont ratusza zakończy się przed świętami i zaraz po nich rozpocznie się montaż oświetlenia.

Prezydent poinformował także, że wykonawca w trakcie negocjacji dołożył nieodpłatnie dekorację sześciu drzew, stojących po obu stronach magistratu. Zostaną one na czas świąteczny przyozdobione lampkami.

Organizacja tegorocznej imprezy sylwestrowej będzie kosztować 180 tysięcy złotych, natomiast nowa iluminacja magistratu to wydatek rzędu 295 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.