K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prezenty od strażników

0

Strażnicy gminni z Kobylnicy nie zapominają o dzieciach z biednych rodzin. Już po raz trzeci w okresie świątecznym zorganizowali zbiórkę prezentów, które trafią do najmłodszych przed Wigilią.

Akcja pod hasłem „Strażnicy Dzieciom” prowadzona jest od kilku lat. Pierwszy raz została zorganizowana w roku 2015. Od tego czasu zdążyła zdobyć sporą popularność wśród okolicznych mieszkańców. Co roku w siedzibie Straży Gminnej w Kobylnicy zbierane są dary dla dzieci, które nie zawsze mogą liczyć na prezenty pod bożonarodzeniową choinką. Akcja z dużą przychylnością odbierana jest przez mieszkańców, którzy chętnie włączają się w dzieło serca. Przede wszystkim jednak cieszy najmłodszych, którzy z radością oczekują na przybycie mikołajów w mundurach.

Przez ponad miesiąc trwania zbiórki udało się zgromadzić kilkanaście worków z prezentami, które następnie zostaną sprawdzone i zapakowane w paczki świąteczne. Najczęściej są to zabawki i pluszowe przytulanki, ale można też znaleźć filmy, książki czy akcesoria szkolne. W zeszłym roku dzięki inicjatywie strażników obdarowanych zostało blisko siedemdziesięcioro dzieci.

Chcemy trafić do jak największej liczby potrzebujących rodzin. Podarunki rozwozić będziemy w przyszłym tygodniu – 20-21 grudnia, w godzinach popołudniowych – informuje Piotr Der ze Straży Gminnej w Kobylnicy.

Sami strażnicy przyznają, że warto robić takie akcje, aby zobaczyć uśmiech na twarzach najmłodszych. W najbliższe święta Bożego Narodzenia na pewno będzie ich kilkadziesiąt.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.