K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sprawdź światła!

0

W najbliższą sobotę (16 grudnia) na stacjach diagnostycznych na terenie całego powiatu lęborskiego będzie można bezpłatnie dokonać kontroli oświetlenia zewnętrznego pojazdów. To rezultat włączenia się Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wraz ze starostwem w ogólnopolskie działania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Policjanci lęborskiej drogówki po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Od 28 listopada do 17 grudnia na terenie powiatu lęborskiego prowadzone są wzmożone kontrole pojazdów ze szczególną uwagą na ich oświetlenie zewnętrzne.

Przy współpracy z lęborskim starostwem 16 grudnia we wszystkich stacjach diagnostycznych powiatu lęborskiego będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojazdach – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Lęborscy policjanci prowadzą także szeroko pojętą profilaktykę. Przede wszystkim informują, jakie zagrożenia wynikają z niesprawnego oświetlenia. Pieszym i innym uczestnikom ruchu przypominają o konieczności noszenia odblasków.

Należy pamiętać nie tylko o wymianie przepalonej żarówki, ale i sprawdzeniu oraz odpowiednim ustawieniu reflektorów. Do obowiązków użytkownika pojazdu należy również dbanie o utrzymanie czystości kloszy świateł. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.