K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dary dla Caritasu

0

Do siedziby Caritasu przy parafii św. Jacka w Słupsku dostarczono już dary, które zostaną wykorzystane do przygotowania przedświątecznej Wigilii. W tym roku w spotkaniu opłatkowym uczestniczyć będzie około tysiąca osób.

Wspólna Wigilia dla niezamożnych to już tradycja w Caritasie przy parafii św. Jacka w Słupsku. Bożonarodzeniowe spotkanie przygotowywane jest głównie z myślą o osobach potrzebujących, ale miejsce przy stole znajdzie się dla każdego. Co roku z zaproszenia na przedświąteczny poczęstunek korzysta średnio tysiąc gości. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa bez wsparcia ludzi dobrej woli. Do Caritasu trafiło już kilkaset kilogramów owoców, mięsa i innych produktów, które znajdą się na wigilijnym stole.

Najważniejsza jest współpraca i okazane serce – mówi Lidia Matuszewska z Caritasu przy parafii św. Jacka w Słupsku. – Tu jest 270 kilogramów pomarańczy, 50 kilogramów wędlin, wkład do bigosu… I paczki – czekolady, mikołaje, wafelki, ciastka. Tylko się cieszyć!

W zbiórkę zaangażowali się również osadzeni Aresztu Śledczego w Ustce. Za własne pieniądze kupili 70 kilogramów słodyczy.

Gros ludzi jest zatrudnionych w oddziale w Ustce, około trzystu, a każdy przekazał drobną kwotę. Poza tym w trakcie widzeń, które odbywają się w terenie, także wystawiony był kosz na dary – mówi Krzysztof Kula, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Słupsku.

W pomoc włączyli się też pracownicy urzędu miejskiego, którzy nie zapomnieli o najmłodszych. – Jeżeli tylko pada hasło: robimy paczki świąteczne dla dzieciaków, to przyjmowane jest to z ogromną radością – przyznaje Grażyna Rudnik z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Każdy, tak jak może, coś przynosi. W tym roku umówiliśmy się, że nie będziemy zbierać zabawek, tylko czekolady i mikołaje, bo są one najbardziej podzielne w paczkach. Życzymy tym dzieciakom zawsze dużo słodyczy, serdeczności i przesyłamy im ucałowania.

Łakocie trafią do paczek jako prezent dla dzieci. Dzięki hojności darczyńców w tym roku obdarowanych zostanie 130 maluchów. Wigilia Caritasu odbędzie się w najbliższą sobotę w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Krasińskiego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.