K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzostwa futbolowe przedszkolaków

0

W słupskiej hali Gryfia rozegrano Zimowe Mistrzostwa Przedszkolaków w Halowej Piłce Nożnej, w których wystąpiły drużyny z siedemnastu słupskich przedszkoli.

Mistrzostwa przedszkolaków w piłce nożnej na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „BYKI” Słupsk. Każde z siedemnastu przedszkoli wystawiło dziesięcioosobową reprezentację – pięciu piłkarzy w polu plus bramkarz. Grano na trzech boiskach w trzech grupach. Mecze trwały po siedem minut, a zmiany zawodników dokonywano jak w hokeju. Jolanta Karska, organizatorka turnieju była zadowolona, że mogła gościć młodych piłkarzy z tylu placówek. Podziwiała też ich ambicję i zaangażowanie w grę, ponieważ walczyli do ostatniej sekundy meczu.

O tym, że piłka jest jedna a bramki są dwie nie trzeba było mówić młodym futbolistom – walczyli o każdego gola. Taki turniej dla najmłodszych, to nie tylko zabawa. W ten sposób można zaszczepić w dzieciach miłość do sportu. Natan i Amelka z Przedszkola nr 6 w Słupsku wprawdzie nie zdobyli bramek dla swojej drużyny, ale uczestniczyli w grze, która im się podobała.

Na trybunach nie zabrakło również dopingujących koleżanek i kolegów oraz przedszkolanek, rodziców, rodzeństwa i dziadków. Dobry doping to – jak zwykło się uważać – jeden więcej zawodnik na boisku. Najmłodsi futboliści stworzyli niezwykle interesujące widowisko. Zacięcie walczyli o każdą piłkę, ale zgodnie z zasadami fair play. Łącznie rozegrano 40 meczów, w których strzelono blisko 50 bramek. Jolanta Karska cieszyła się, że dzięki Słupskiemu Budżetowi Obywatelskiemu i głosom słupszczan mogła zorganizować turniej, w którym nie zabrakło nagród dla uczestników.

Wszystkie zespoły decyzją organizatora zajęły pierwsze miejsca. W nagrodę otrzymały puchary, dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy złoty medal. Specjalną nagrodę, Puchar Fair Play, głosami opiekunów wszystkich przedszkoli, zdobyły przedszkola nr 4 i 32 ze Słupska – za najlepiej kibicujące oraz najlepiej przebrane przedszkolaki. Dodatkowo, dzięki środkom z budżetu obywatelskiego na rok 2017, wszystkie startujące przedszkola otrzymały sprzęt sportowy i duże torby słodyczy. Już teraz organizatorzy zapraszają słupskie przedszkola na „Letnie Mistrzostwa Słupska Przedszkolaków w Piłce Nożnej – Słupsk 2018”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.