K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akademicki koncert

0

Akademia Pomorska zadbała o wprowadzenie słupszczan w świąteczny nastrój. Uczelniany chór i studenci Instytutu Muzyki zagrali koncert, w którym znalazło się miejsce na utwory bożonarodzeniowe z całego świata.

Chór Juventus i studenci Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej z okazji nadchodzących świąt sprezentowali wszystkim koncert pełen kolęd. Muzycy nie ograniczyli się jednak do znanego wszystkim rodzimego repertuaru świątecznych utworów. Postarali się o wzbogacenie swojego występu o pieśni i piosenki pochodzące z każdej niemal szerokości geograficznej.

Skład mamy trochę parabigbandowy – mówi Maciej Rambowski, student Instytutu Muzyki w Akademii Pomorskiej. – trzy saksofony, kolega gra na tubie, mamy dwie trąbki, akordeon i troje skrzypiec. Muzycy pokażą się w różnych utworach, ponieważ będą kolędy zarówno polskie, jak i ukraińskie czy amerykańskie, a nawet kaszubskie.

Studenci do koncertu przygotowywali się na próbach przez ponad miesiąc. Jak zawsze w takich wpadkach najtrudniejsze okazało się nie ćwiczenie samej gry, a zebranie zespołu w jednym miejscu. Przedstawienie było także debiutem studentów pierwszego roku. W występ włączył się też spontanicznie stworzony zespół gości zza wschodniej granicy, pochodzących z wymian międzyuczelnianych.

Ukoronowaniem pracy zespołu była prezentacja utworów zarejestrowanych na płycie „Felix Cassubia”, której autorami są studenci. Bożonarodzeniowy koncert na stałe wpisał się już w tradycję Akademii Pomorskiej. Podczas tego okolicznościowego występu pracownikom uczelni składane są świąteczne życzenia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.