K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podium dla szpitala

0

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny uplasował się w czołówce prestiżowego rankingu opublikowanego przez Rzeczpospolitą. To duże wyróżnienie dla słupskiej lecznicy.

Szpital specjalistyczny w Słupsku stanął na pudle przygotowanego przez gazetę Rzeczpospolita rankingu „Bezpieczny szpital przyszłości”. Najwyższe miejsce zajął w kategorii sieci szpitali na trzecim poziomie referencyjnym. Natomiast w ogólnopolskim zestawieniu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych uplasował się na miejscu trzecim. To efekt rozwoju placówki – podkreśla Elżbieta Gryko, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku – rozwoju zabiegów małoinwazyjnych. Słupska lecznica oceniana była na podstawie 15 obszarów działania. Pytania ankietowe dotyczyły infrastruktury, opieki nad pacjentem, jego zadowolenia z usług i opieki, a także występowania zakażeń szpitalnych.

W ubiegłym roku uplasowaliśmy się na 18. pozycji złotej setki, tak więc w tym roku tak naprawdę szpital poszedł do góry o 15 miejsc – zaznacza Elżbieta Gryko.

W przyszłym roku miejską lecznicę czekają dwa poważne przedsięwzięcia organizacyjne. Po ponad 15 latach oddział położniczo-porodowy powróci z Ustki do Słupska. Kolejne duże wyzwanie, które stoi przed zarządem szpitala, to stworzenie ośrodka przeszczepu szpiku kostnego. Będzie to jedyne takie miejsce na Pomorzu Środkowym.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.