K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyroki dla gangsterów

0

Przed słupskim Sądem Okręgowym zapadły wyroki w jednej z najgłośniejszych spraw w tym roku. Oskarżeni to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej odpowiadającej za obrót narkotykami i udział w strzelaninach.

Słupski wymiar sprawiedliwości orzekł o winie oskarżonych członków gangu w procesie trwającym blisko 9 miesięcy. Najwyższe wyroki wydano wobec Marcina K., któremu sąd za kierowanie grupą o charakterze zbrojnym, posiadanie broni i narkotyków oraz udział w pobiciu ze skutkiem ciężkim wymierzył 4 lata więzienia. Jego wspólnika, Zbigniewa S., za podobne zarzuty skazano na 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Prokuratura jest zadowolona z takiego rozstrzygnięcia. Poszczególne rozstrzygnięcia, w tym dotyczące wysokości kary, podlegać będą teraz szczegółowej analizie i dopiero po jej zakończeniu prokurator wyrazi ocenę wyroku.

Dzięki współpracy z prokuraturą oskarżony Radosław P. mógł liczyć na złagodzenie wyroku. Usłyszał karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 9 lat. Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności części sprawy. Uzasadnienie wydanego werdyktu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok jeszcze się nie uprawomocnił. Podczas jego ogłaszania na ławie oskarżonych obecnych było tylko 4 z 16 członków grupy przestępczej.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.