K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z bronią w ręku

0

Do jednego ze sklepów na terenie Lęborka wtargnął mężczyzna trzymający w ręku przedmiot przypominający broń. Groził ekspedientce i zażądał wydania pieniędzy. 24-latek został zatrzymany przez lęborską policję w pobliżu dworca kolejowego.

W miniony piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w jednym z lęborskich sklepów. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano patrol ruchu drogowego.

Od ekspedientki uzyskali informacje o przebiegu zdarzenia – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP Lębork. – Dowiedzieli się, że był to młody mężczyzna w wieku okolo 20-25 lat. Mial przy sobie przedmiot przypominający broń.

Funkcjonariusze rozpoczęli penetrację miasta. W okolicy dworca PKP zobaczyli mężczyznę odpowiadającego wyglądem podanemu rysopisowi, który wsiadał do autobusu. Szybko zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Trakcie zatrzymywania był bardzo agresywny. Ekspedientka rozpoznała w zatrzymanym mężczyznę, który wszedł do sklepu i grożąc posiadanym przedmiotem zabrał z kasy 190 złotych.

Okazało się, że mężczyzna to mieszkaniec powiatu lęborskiego i dokonał rozboju w warunkach recydywy. Sprawcy przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Na wniosek lęborskiej policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Lęborku zastosował wobec 24-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.