K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konkurs iluminacji

0

Konkurs o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” ogłosiła niedawno Grupa Energa. Poprzez głosowanie w internecie można wygrać dla swojego miasta nagrody o wartości nawet 40 tysięcy złotych, które przekazane zostaną na cele charytatywne.

Nie ma chyba w Polsce miasta, które nie stroi się w okresie świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym Energa zorganizowała konkurs – plebiscyt, dzięki któremu wybranych zostanie 16 najpiękniej oświetlonych miast w Polsce. Żeby wskazać zwycięskie miasto wystarczy oddać głos na stronie internetowej SwiecSie.pl. Można również wystartować w konkursie fotograficznym. Wystarczy przez tę samą stronę przesłać swoje zdjęcie lub zdjęcia iluminacji, a przede wszystkim zagłosować za swoim miastem. Przy okazji można też przyjrzeć się iluminacjom innych miejscowości w całej Polsce.

Tymczasem w naszym mieście daje się zauważyć mniej prywatnych dekoracji świątecznych niż w latach minionych. Gdzieniegdzie przystrojony jest jakiś balkon, pojedyncze okno lub posesja. W latach poprzednich widać było w mieście swoistą rywalizację w strojeniu domów, teraz ten obyczaj wydaje się być w zaniku. A szkoda. Może – biorąc przykład z Lęborka i jego świątecznej akcji – zorganizować w Słupsku konkurs na najpiękniejsze iluminacje prywatnych nieruchomości? Bez wątpienia przyczyniłby się on do upiększenia naszych miast w okresie świąteczno-noworocznym. Tym bardziej, że niektóre słupskie ulice wyglądają wieczorem tak, jak ulica Wileńska – oświetlana jedynie nielicznymi światłami okien.


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.