K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nagroda MSWiA

0

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodził za ponadprzeciętne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie zadań służbowych lęborskiego policjanta, st. sierż. Krystiana Hebla. Nagrodę finansową wraz z podziękowaniami przekazał wyróżnionemu funkcjonariuszowi komendant wojewódzki policji w Gdańsku.

Uroczyste wręczenie nagród funkcjonariuszom i pracownikom policji województwa pomorskiego odbyło się w sali konferencyjnej Komisariatu II Policji w Gdańsku. Spotkaniu przewodniczył komendant wojewódzki policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski. Wśród osób wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w realizowanie zadań służbowych oraz inicjatywę wykazywaną w trakcie codziennej służby, jak również po jej zakończeniu znalazł się lęborski policjant, st. sierż. Krystiana Hebel. W październiku w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice.
– Przede mną dachował pojazd, w którym znajdowały się dwie osoby – wspomina st. sierż. Krystiana Hebel. – Udzieliłem niezbędnej pomocy przedmedycznej i powiadomiłem odpowiednie służby. Chciałbym zwrócić uwagę innych kierujących, którzy są świadkami takich zdarzeń, aby niezwłocznie reagowali. Kiedy ja się zatrzymałem i pomagałem tym ludziom, przejechało kolo mnie około pięciu-sześciu samochodów i nikt się nie zatrzymał.

Policjant na co dzień jest dzielnicowym w lęborskiej komendzie. Służy w policji ponad pięć lat. Insp. Jarosław Rzymkowski wręczył nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji lęborskiemu policjantowi życząc dalszych sukcesów w służbie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.