K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze na drogi

0

Powiat słupski uchwalił budżet na 2018 rok. W projekcie montażu finansowego tego samorządu zagwarantowano realizację dziewięciu inwestycji drogowych.

Radni powiatu słupskiego uchwalili przyszłoroczny budżet. Wydatki starostwa w 2018 roku ustalono na poziomie 92 milionów złotych, a wpływy do kasy mają wynieść około 90 milionów złotych. Powstały deficyt zostanie pokryty przez sprzedaż papierów wartościowych. Co najważniejsze dla mieszkańców, rajcy zabezpieczyli 15 milionów na inwestycje drogowe. Ale docelowo środki mają być większe, ponieważ samorządowi przyznano dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Powiatowej. Po podpisaniu umowy pieniądze te zostaną włączone do budżetu jednostki.

Na pewno może cieszyć, że na terenach większości gmin powiatu słupskiego będą realizowane inwestycje drogowe. Wśród tych najważniejszych znajdą się gminy: Słupsk, Ustka, Kępice, Kobylnica, Potęgowo i Główczyce – informuje Paweł Lisowski, członek zarządu powiatu słupskiego.

Zgodnie z polityką prowadzoną przez starostwo co roku z budżetu na zadania infrastrukturalne przeznaczana jest podobna kwota. W rozwoju sieci powiatowych dróg pomaga aplikowanie o środki zewnętrzne. W tym roku na ten cel udało się pozyskać 3 miliony złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.