K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Najstarszy turniej

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku rozpoczął się 42. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora.

W tegorocznych zmaganiach piłkarskich drużyn szkolnych rywalizację rozpoczęło blisko 40 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe Słupska i powiatu. Zabrakło uczestników szkół z Ustki i Sycewic, którzy po raz ostatni występowali w 39. turnieju i zajmowali czołowe miejsca. Piotr Świętochowski, organizator turnieju podkreśla, że to już 42 lata istnienia tej imprezy. W tym roku, w związku z reformą oświatową, została poszerzona o klasy siódme.

Choć rywalizacja piłkarska szkół dopiero się rozpoczęła, już poznaliśmy pierwszych zwycięzców tegorocznej edycji 42. Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP- 4. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił rocznik 2004, czyli uczniowie klas siódmych ze szkół SP-3, SP- 2, SP-4, SP-9 i SP-10. Tytułu broniła „dziesiątka”, jako że w roku ubiegłym ich szósta klasa została zwycięzcą. W tegorocznych rozgrywkach, jako klasa siódma, nie zdołała obronić pierwszego miejsca. Zwyciężyła SP-4, która wygrała wszystkie cztery mecze zdobywając komplet 12 punktów, strzelając przeciwnikom 16 goli i tracąc tylko dwa. Miejsce drugie zajęła SP-10, która wygrała trzy spotkania i jedno przegrała 0:2 – właśnie z SP-4. Miejsca od trzeciego do piątego zajęły SP-3, SP-9 i SP-2. Królem strzelców w tym roczniku został Michał Połom z SP-4, który zdobył 9 bramek. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Żurek, Patryk Szczurowski, Jakub Wyłupek, Maksymilian Damps, Ludwik Wiśniewski, Patryk Dzikowski, Damian Lisiecki, Szymon Czekalski i Michał Połom.

Kolejna rywalizacja, w której rozegrano już finał toczyła się w rocznikach 2008 i młodszych. Tu również wystąpiło tylko pięć drużyn, były to zespoły SP-2, SP-6, SP Jezierzyce oraz dwa zespoły SP-4, gdyż jedna ze zgłoszonych szkół nie pojawiła się na turnieju. Dla wielu zawodników z tej grupy to pierwsze takie zawody w życiu. Mieli ogromne wsparcie ze strony kibiców, co motywowało ich do gry. Mimo ogromnej chęci zwycięstwa młodzi piłkarze pamiętali o zasadach fair play. Najlepiej dysponowanym zespołem tego dnia byli gospodarze, którzy po dobrych meczach z SP-2, SP-6 oraz SP Jezierzyce grali o zwycięstwo między sobą. W bezpośrednim pojedynku SP-4 pierwszy zespół pokonał 4:0 zespół drugi. Miejsce trzecie zapewniła sobie „dwójka”, która pokonała 2:0 SP Jezierzyce. Miejsce piąte przypadło drużynie, z SP-6.

Królem strzelców został Tomasz Krassowski z SP-4 (zespół pierwszy), a najlepszym bramkarzem tego rocznika został Konrad Karbowiak z SP Jezierzyce. Mistrzowie oraz wicemistrzowie grali w następujących składach. SP-4 I: Kajetan Staszkiewicz, Wiktor Hesse, Kacper Zbrzeźniak, Bartosz Jaśkiewicz, Olaf Borkowski oraz Krassowski. Drugi zespół reprezentowali Tymoteusz Adamiec, Szymon Piekarec, Adam Raszewski, Oliwia Okołotowicz, Maciej Cybulski, Cyprian Dębicki, Dorian Zakrzewski oraz Krzysztof Guber.

Kolejne zmagania turniejowe toczyć się będą już po świątecznej przerwie w styczniu 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.