K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strefa sztuki

0

W II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku otwarto wczoraj (20 grudnia) „Strefę Sztuki”. Autorami prac są uczniowie klasy artystycznej, którzy przez ostatnie trzy miesiące przygotowywali się do prezentacji swoich prac szerszej publiczności.

Stefa Sztuki” to wyznaczone na holu głównym II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku miejsce na ekspozycję prac uczniów klasy artystycznej. Oficjalne otwarcie kreatywnej przestrzeni nastąpiło w środę (20 grudnia).

Już drugi rok mamy klasę artystyczną, aczkolwiek dopiero od drugiej klasy, czyli od września młodzież ma zajęcia artystyczne – wyjaśnia Joanna Sawińska-Majer, dyrektor ZSO nr 2 w Lęborku. W tym roku są to zajęcia z plastyki, które prowadzi Alina Walkusz oraz zajęcia z muzyki prowadzone przez Jolantę Mrożewską. W przyszłym roku zajęcia taneczne poprowadzi Teresa Szczepańska, a zajęcia teatralne odbywać się będą pod okiem Karola Płotki.

Niektóre osoby przyszły tutaj dla tańca, niektóre dla śpiewu, a niektóre, nieliczne, dla malarstwa – mówi Wojciech Ulenberg, uczeń II LO w Lęborku. Dlatego większość się uczyła, ale już po miesiącu, dwóch był wielki progres. Za sprawą pani Aliny z MDK, z która mamy zajęcia. Zaczęło się od wprowadzenia w malarstwo, czyli szkic, malowanie akrylami i dopiero na końcu farbami olejnymi. Bardzo chcieliśmy pokazać nasze prace, bo jest to radocha, że coś potrafimy zrobić. Pani dyrektor udostępniła nam przestrzeń tego korytarza.

W „Strefie Sztuki” zobaczyć można nie tylko prace malarskie. Młodzież miała też za zadanie nadanie nowego wyglądu zniszczonym meblom, które po renowacji stanowią wyjątkowy element ozdobny artystycznej przystani. Dyrektor Joanna Sawińska-Majer zaznacza, że tych prac nie jest dużo, ale widać po nich, że wyszły spod rąk utalentowanej młodzieży.

Przemieniliśmy ciemny kąt na bardziej przyjazny – podkreśla Karolina Płotka, uczennica II LO w Lęborku. Można tam usiąść, pooglądać nasze prace, którym w pewien sposób siebie promujemy. W sumie jest to dla nas kolejna lekcja, bo profil artystyczny nie ogranicza nas jedynie do pracy na płaszczyźnie. Nadal się uczymy, nadal się bawimy i to jest duża przyjemność.

Strefa Sztuki” będzie wzbogacana o nowe elementy i będzie można ją oglądać do czerwca 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.