K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wigilia warsztatu

0

Barszczyk z uszkami oraz pierogi z kapustą i grzybami to tylko niektóre potrawy, które gościły na wigilijnym stole uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy stowarzyszeniu „Jesteśmy Razem”. Świąteczne spotkanie uświetnił występ Chóru Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Spotkanie bożonarodzeniowe odbyło się dzisiaj, 21 grudnia, w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lęborku, prowadzonym przez stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”.

Na co dzień w warsztacie uczestniczy 31 osób, wszystkie z niepełnosprawnością umiarkowaną lub sprzężoną – mówi Maria Machola, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, kierownik WTZ. Są to bezrobotni, którzy w sześciu pracowniach mają zapewniona opiekę. Uczą się. Trzy osoby pójdą niedługo na staż, by po nim mogły wrócić na rynek pracy. Warsztat funkcjonuje już trzy lata i rokrocznie organizujemy spotkanie wigilijne, na które zapraszamy przyjaciół i gościmy ich tradycyjnymi polskimi potrawami.

Na wigilijnym stole gościły świąteczne potrawy, między innymi czerwony barszcz z uszkami oraz pierogi z kapustą i grzybami. Oprócz uczty dla ciała była też uczta muzyczna. W tym roku z myślą o uczestnikach warsztatu przygotowano specjalną niespodziankę. Prezes Maria Machola zaprosiła chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku pod batutą Macieja Jachimowicza, który zaśpiewał kolędy.

W świątecznym przedsięwzięciu wzięły udział osoby wspierające działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej, w tym przedstawiciele urzędu miasta, starostwa, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Farm Frites Poland. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.