K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wybickiego z zatoką

0

Widoczny jest już efekt prac drogowych przeprowadzonych na przełomie listopada i grudnia na ulicy Wybickiego w Lęborku. Oprócz wykonanego remontu chodnika wybudowano też zatokę parkingową tuż przy ogrodzeniu lęborskiego liceum.

Do użytku oddano wyremontowany chodnik pomiędzy ulicą Dygasińskiego i Zwycięstwa oraz nową zatokę parkingową na czternaście pojazdów od strony ogrodzenia I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Koszt tej inwestycji wyniósł około 70 tysięcy złotych. Została ona wykonana przez lokalną firmę MAXBRUK. Burmistrz miasta zauważa, że przy Wybickiego remontu wymaga jeszcze nawierzchnia jezdni. Jednocześnie zapowiada kolejne drogowe przedsięwzięcia.

W tej chwili weszliśmy w chodnik przy Przedszkolu nr 5, to jest ulica Moniuszki – mówi Witold Namyślak. – Będziemy budowali wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową i firmą McDonalds parkingi dla mieszkańców przy ulicy Toruńskiej i od strony ulicy Krzywoustego, przy blokach spółdzielczych.

Prace drogowe mają być kontynuowane również na początku nowego roku. Będzie budowany parking przy Przedszkolu nr 1.

mamy ulicę Czołgistów i fragment zwężony, gdzie ciągle samochody przy krawężnikach. My chcemy to przesunąć bliżej przedszkola, poszerzyć i będzie w tym miejscu zatoka parkingowa. Następna w kolejności jest Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie też parkingu nie ma. Mamy już projekt takiego parkingu. Przesuniemy ogrodzenie w stronę boisk, a w tym miejscu zbudujemy parking – zapowiada burmistrz.

Planów związanych z budową nowych miejsc postojowych na terenie Lęborka jest jeszcze wiele i mają one być sukcesywnie realizowane. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.