K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przedświąteczne pytania

0

Jakie prezenty chcieliby otrzymać lęborczanie? Co będzie królowało na ich wigilijnym stole? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam dzisiaj (22 grudnia) mieszkańcy Lęborka przygotowujący się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, co widać po zatłoczonych sklepach oraz ulicach miasta. Z kolei w domach szykowane są już potrawy, które będą gościły na wigilijnym stole. W związku z tym zapytaliśmy lęborczan o ich ulubione świąteczne dania. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się barszcz i pierogi z kapusta i grzybami. Oczywiście własnoręcznie klejone. Bywa, że barszczowi towarzyszą krokiety. Wśród dań rybnych króluje karp w różnych postaciach, ale te smaki wzbogacają pstrąg – smażony na maśle i w galarecie – oraz śledzik w kożuszku. Nie brakuje na wigilijnym stole ciast – z makowcem na czele – i klusek z makiem. Wśród świątecznych dań trudno sobie wyobrazić brak bigosu.

Jakie prezenty chcieliby otrzymać lęborczanie, czego życzą sobie i swoim bliskim? Przede wszystkim więcej czasu dla siebie i bliskich. Chcieliby także widzieć na ich twarzach więcej uśmiechu i życzliwości. Dobrze by było, gdyby ludzie tak się nie spieszyli. Lęborczanie uważają, że nigdy nie za dużo życzeń zdrowia, miłości, szczęścia i spełnienia marzeń. Za jedną z najważniejszych rzeczy, której można sobie winszować, uważają możliwość robienia tego, co się kocha.

I my dołączamy się do tych życzeń. Oby się spełniły! (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.