K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szopka i światełko pokoju

0

W sobotę (23 grudnia) przy choince na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Jak co roku, będzie też szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami. Natomiast harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowska i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Jest on symbolem ciepła, miłości, pokoju, nadziei i tradycyjnie gości na wigilijnym stole.

Chcemy nieść dobrą nowinę – podkreśla phm. Agnieszka Stenka, komendant hufca ZHP Lębork. Oby to światło było z nami podczas wigilijnego wieczoru i gościło w naszych sercach.

Harcerze przekazali już światełko pokoju, między innymi burmistrzowi miasta. Agnieszka Stenka zaznacza, że światełko jeszcze dzisiaj dotrze także do służb miejskich i starostwa, a następnego dnia światełko pokoju będą mogli przenieść do swoich domów mieszkańcy Lęborka. Harcerze będą czekać od godz. 9 przy fontannie z żabkami.

W sobotę (23 grudnia) przewidziano też otwarcie szopki bożonarodzeniowej ze zwierzętami oraz wiele innych atrakcji przygotowanych głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Lęborka.

Od kilku lat organizujemy żywą szopkę ana placu Pokoju – przypomina o. Roman Zioła, kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. W sobotę przyjeżdżają zwierzątka, ale cała konstrukcja już stoi. Tego samego dnia odwiedzi szopkę św. Mikołaj. Również w sobotę, o godzinie 14 przy kościele św. Jakuba odbędzie się wigilia dla potrzebujących. Ustawimy namioty i zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia lub czują się samotni.

Proboszcz zaprasza także na koncert bożonarodzeniowy, który odbędzie się 26 grudnia o godz. 19 w kościele św. Jakuba. Współtworzyć go będą nawet muzycy z Chin. Wspólne śpiewanie kolęd zaplanowano przy żywej szopce, którą lęborczanie będą mogli odwiedzać do 27 grudnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.