K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świątecznie w Ustce

0

Świąteczny nastrój i przyjazna pogoda sprzyjały nadmorskim spacerom. W drugi dzień świąt na ulicach Ustki, w porcie, na molo, deptaku oraz na plaży pojawiły się tłumy spacerowiczów.

Po dwóch, a właściwie dwóch i pół dniu biesiadowania dobrze było zażyć nieco ruchu, bo to i pewnej odmianie scenerii, i zdrowiu dobrze służy. Po dżdżystych, ponurych dniach, w czasie których człowiek nie miał ochoty wyjść za próg, po silnych wiatrach i dokuczliwym kapuśniaczku nastał wreszcie dzień słoneczny i prawie bezwietrzny. Wprawdzie odczuwalna temperatura powietrza wynosiła ok. 3 stopni Celsjusza, ale i tak usteckie ulice, port, deptak, molo i plaża zaroiły się od spacerowiczów. W porcie odpoczywały wszystkie kutry, co powodowało, że las masztów tworzył malowniczy widok, szczególnie dla przybyszów z głębi Polski. A takich było sporo. Widać to było po tablicach rejestracyjnych zaparkowanych samochodów. Nastrój panował świąteczny, chociaż jeszcze było zbyt jasno, by świeciły okazjonalne iluminacje. Karmiono mewy, niestety, najczęściej chlebem, który jest szkodliwy dla ptactwa i powoduje choroby układu pokarmowego. Niezjedzony opada na dno i gnije, a że najczęściej jest produktem wysoko przetworzonym, to czyni spore szkody w ekosystemie.

Część mew schroniła się na słupskim stawku Łabędzim przy Szkole Policji. Trzeba przyznać, że tworzyły malowniczy widok przy bardzo spokojnym lustrze wody. Dopiero późnym popołudniem ptaki zniknęły ze stawku.

Na spacerach i obcowaniu z naturą mijał słupszczanom drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.